ISSN 2410-776X (електронна версія),
ISSN 2410-7751 (друкована версія)
Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 6, № 5, 2013
https://doi.org/10.15407/biotech6.05.108
С. 108-114, Бібліогр.15, укр.
УДК: 577.336
ФЛУОРЕСЦЕНТНІ ЗОНДИ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕЧОВИН ПЕПТИДНОЇ ПРИРОДИ
1Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, Харків
2ДНУ «НТК Інститут монокристалів НАН України», Харків
Метою роботи було з’ясувати можливість використання зондів Е-176, К8-3000 і К8-1300 для дослідження специфічності складу пептидів в екстрактах кріоконсервованих фрагментів органів свиней та поросят і їх взаємодії з альбуміном сироватки крові. У роботі було застосовано безпротеїнові екстракти кріоконсервованих фрагментів шкіри новонароджених поросят, селезінки свиней, а також серця статевозрілих свиней та новонароджених поросят.
Титрування екстрактів дослідженими зондами виявило відмінності у здатності пептидів, які входять до їхнього складу, зв’язувати зонди, що відображає тканинну специфічність пептидного складу препаратів.
Додавання екстрактів до розчину альбуміну спричинювало гасіння власної флуоресценції альбуміну і впливало на стан триптофанових залишків протеїну.
Досліджені зонди виявляють високу чутливість до взаємодії з альбуміном сироватки крові речовин пептидної природи і тому можуть набути застосування як нові флуоресцентні зонди в медико-біологічних дослідженнях. Оскільки флуоресценція зазначених зондів збуджується в довгохвильовій ділянці спектра, це дає змогу в разі їх використання зменшити артефакти, що їх вносять хромофорні групи біомакромолекул, які поглинають у видимій ділянці.
Key words: флуоресцентні зонди, кріоконсервовані екстракти органів, пептиди, альбумін.
© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2013