Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2019 № 5 ОТРИМАННЯ МАГНІТОКЕРОВАНОГО БІОСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ ГРИБІВ Agaricus bisporus ТА LENTINULA EDODES С. В. Горобець, Л. А. Євжик, І. А. Ковальчук, О. В. Ковальов
Друк PDF

ISSN 2410-776X (електронна версія)
ISSN 2410-7751 (друкований варіант)

Biotechnologia Acta, Т. 12, № 5, 2019
https://doi.org/10.15407/biotech12.05.063
С. 63-71, бібл. 60, англ.
УДК: 577.1/3

ОТРИМАННЯ МАГНІТОКЕРОВАНОГО БІОСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ ГРИБІВ Agaricus bisporus ТА Lentinula edodes

С. В. Горобець1, Л. А. Євжик1, І. А. Ковальчук1,  О. В. Ковальов2

1Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
2KP"UGCG", Slavutich

Метою роботи було отримати магнітокерований біосорбент на основі грибів печериці та шиїтаке, визначити частку магнітокерованої фази біомаси грибів за додавання до субстрату магнітної рідини (МР) і дослідити ефективність вилучення іонів Fe3+ подрібненою  біомасою гриба печериці. Об'єктом дослідження були гриби печериці Agaricus bisporus і шиїтаке Lentinula edodes, вирощені в лабораторії. Ефективним та дешевим способом вилучення відпрацьованого біосорбенту з робочого середовища є високоградієнтна магнітна сепарація (ВГСМ), яка проходить у швидкісному режимі. Методами ВГМС здійснено відділення магнітокерованої фази біомаси грибів A. bisporus та L. edodes. Установлено, що в разі використання біомаси печериці, вирощеної на МР, значно поліпшуються властивості сорбенту, повне насичення відбувається в 6 разів швидше, порівняно з біосорбентом на основі біомаси гриба, вирощеного без МР.

Ключові слова: біогенні магнітні наночастинки, магнетит, магнітокерований біосорбент, печериця Agaricus bisporus, шіїтаке Lentinula edodes.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2019

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2019 № 5 ОТРИМАННЯ МАГНІТОКЕРОВАНОГО БІОСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ ГРИБІВ Agaricus bisporus ТА LENTINULA EDODES С. В. Горобець, Л. А. Євжик, І. А. Ковальчук, О. В. Ковальов

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua