Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2018 № 6 ВПЛИВ НАНОСТРУКТУРОВАНОГО ЦИТРАТУ ЗАЛІЗА НА РОЗВИТОК Chlorella vulgaris Н.Б. Голуб, M. Цветкович, I. I. Левтун, В. I. Максин
Друк PDF

ISSN 2410-776X (электронная версия)
ISSN 2410-7751 (Печатный вариант)

Biotechnologia Acta, Т. 11, № 6, 2018
https://doi.org/10.15407/biotech11.06.047
С. 47-54, библ. 25, англ.
УДК: 57.023: 58.039

ВПЛИВ НАНОСТРУКТУРОВАНОГО ЦИТРАТУ ЗАЛІЗА НА РОЗВИТОК Chlorella vulgaris

Н.Б. Голуб1, M. Цветкович1, I. I. Левтун1, В. I. Максин2

1Національний технічний університет України ≪Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського≫
2Національний університет біоресурсів і природокористування України НААН України, Київ

Метою роботи було дослідити розвиток культури Chlorella vulgaris під час культивування на модифікованому середовищі Громова № 6 за високих концентрацій наноструктурованого цитрату заліза, зокрема вплив останнього на накопичення пігментів фотосинтезу та внутрішньоклітинного заліза у клітинах водорості. Показано, що максимальний вміст заліза у клітинах культури, що дорівнює 15 мг/дм3 сухої маси, спостерігається за вмісту у середовищі культивування наноструктурованого цитрату заліза в концентрації 30,0 мг/дм3, хлорофілу а — 23,0 мг/г, b — 7,5 мг/г та каротиноїдів — 9,2 мг/г сухої маси — за його концентрації 20,0 мг/дм3. Застосування наноструктурованого цитрату заліза призводить до збільшення приросту біомаси у 3,0 рази порівняно з культивуванням за стандартною технологією. Вміст внутрішньоклітинного заліза істотно зростає у разі застосування у середовищі культивування наноструктурованого цитрату заліза, що підвищує якість цих клітин як харчової добавки. Для збільшення виходу біомаси клітин хлорели доцільно застосовувати в середовищі культивування наноструктурований цитрат заліза.

Ключові слова: клітини хлорели, біомаса, внутрішньоклітинне залізо, хлорофіли, каротиноїди, наноструктурований цитрат заліза.

© Институт биохимии им. А. В. Палладина НАН Украины, 2018

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2018 № 6 ВПЛИВ НАНОСТРУКТУРОВАНОГО ЦИТРАТУ ЗАЛІЗА НА РОЗВИТОК Chlorella vulgaris Н.Б. Голуб, M. Цветкович, I. I. Левтун, В. I. Максин

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua