Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home
Друк PDF

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 11, № 2, 2018
https://doi.org/10.15407/biotech11.03.083

ВПЛИВ РЕГОПЛАНТУ І СТИМПО НА ВМІСТ ВІЛЬНИХ АМІНОКИСЛОТ, ПРОЛІНУ  ТА ІНТЕНСИВНІСТЬ РЕАКЦІЙ ПЕРЕКИСНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ  У HELIANTHUS ANNUUS  L. ЗА РОСТУ НА ТЕХНОЗЕМАХ  ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО ГІРНИЧОПРОМИСЛОВОГО  РАЙОНУС. Ю. Макогоненко 1, В. І. Баранов 1, С. П Пономаренко

Абстракт

Метою роботи було дослідити  вплив  нових регуляторів росту Стимпо та Регоплант (виробник Державне підприємство Міжвідомчий науково-технологічний центр − ДП МНТЦ "Агробіотех") у порівнянні з  гібереліновою   кислотою  та регулятору  росту другого покоління Трептолем на вміст вільних амінокислот, проліну та   реакції  перекисного окиснення ліпідів у 14-добових паростків   Helianthus annuus L. за росту на ґрунтових субстратах породного відвалу вугільних шахт Центральної збагачувальної фабрики у Червоноградському гірничопромисловому районі.

Було встановлено збільшення  вмісту вільних амінокислот, проліну та зниження інтенсивності реакцій перекисного окиснення ліпідів  (за вмістом малонового діальдегіду), що свідчить про збільшення стійкості рослин до несприятливих умов породного відвалу за дії регуляторів росту. Одержані результати вказують на перспективність подальшого  застосування Стимпо та Регопланту  при фіторекультивації породних відвалів.

Повний текст PDF

 


 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua