Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home
Друк PDF

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 11, № 2, 2018
https://doi.org/10.15407/biotech11.02.047

ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНІВ ДЕЯКИХ ТРАНСКРИПЦІЙНИХ ФАКТОРІВ, ЩО ПОВ’ЯЗАНІ З ПОСУХОСТІЙКІСТЮ ПШЕНИЦІ О.Р. Лахнеко, , А.І. Степаненко, Є.В. Кузьмінський, Б.В. Моргун

Абстракт

Метою дослідження було вивчити поліморфізм попередньо відібраних локусів генів трьох транскрипційних факторів (TaNAC2a, TaWRKY2, TaWRKY19) та протеїн пізнього ембріогенеза (LEA) дегидрину (Td29b), пов’язаних зі стійкістю пшениці до посухи. Структуру генів та хромосомну локалізацію було встановлено за допомогою біоінформаційних підходів. З’ясовано, що гени TaWRKY2 та TaWRKY19 складаються з 4 екзонів і 3 інтронів локалізованих на плечах 2BS та 1DS хромосоми, відповідно; TaNAC2a містить 2 екзони та 1 інтрон 7АS; Td29b — ген з одного екзону 3АS. У результаті використання полімеразної ланцюгової реакції не було виявлено поліморфізму для локусів генів TaNAC2a, TaWRKY19 та Td29b за допомогою попередньо відібраних пар праймерів. Проте для локусу TaWRKY2 виявлено поліморфні фрагменти. Скринінг поширення поліморфних локусів проводили для набору сортів пшениці та жита, давніх пшениць та міжвидових гібридів. Поліморфізм локусу TaWRKY2 свідчить про наявність деяких інших алелів цього гена. Ці дані є важливими для подальших досліджень посухостійкості пшениці.

Повний текст PDF

 


 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua