Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home
Друк PDF

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 11, № 2, 2018
https://doi.org/10.15407/biotech11.02.072

ОСОБЛИВОСТІ ДІЇ АНТИБІОТИКА БАТУМІНУ НА ФОРМУВАННЯ БІОПЛІВКИ У Staphylococcus aureus І Pseudomonas batumici Л. М. Чуркіна, В. В. Клочко, С. Д. Загородня, Л. В. Ярошенко, О. Б. Лютко

Абстракт

Метою роботи було дослідити дію антибіотика батуміну на сформовану стафілококами біоплівку, а також на процес біоплівкоутворення штамом-продуцентом Pseudomonas batumici. Мінімальну інгібувальну концентрацію (МІК) батуміну встановлено згідно зі стандартами CLSI Інституту клінічних та лабораторних стандартів. Формування біоплівки вивчали фотометричним методом O’Toolе за допомогою планшетного фотометра за довжини хвилі 540 нм. З’ясовано, що батумін проникав у біоплівки стафілококів і знижував біомасу сформованої біоплівки у Staphylococcus aureus і S. epidermidis за концентрації антибіотика 0,5 мкг/мл, яка лише у два рази перевищує МІК батуміну за дії на планктонні клітини. Зміни біоплівки у присутності батуміну різняться у різних штамів стафілококів, однак ці відмінності не залежать від чутливості або резистентності штамів до антибіотика.

Уперше встановлено здатність штаму-продуцента батуміну до утворення біоплівки і стимуляції цього процесу самим антибіотиком у концентраціях 1 і 10 мкг/мл. Також відзначено, що у планктонній культурі P. Batumici В-321 за присутності 10 мкг/мл батуміну довжина клітин продуцента збільшувалась у середньому на 15%.

Отримані дані відкривають нові аспекти антимікробної дії батуміну на біоплівку стафілококів, що полягають як у запобіганні формуванню, так і в інгібуванні вже сформованої біоплівки. Це дає підстави розглядати батумін як перспективний засіб лікування стафілококових інфекцій.

Повний текст PDF


 


 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua