Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home
Друк PDF

ПОЛІМЕРАЗНА  ЛАНЦЮГОВА  РЕАКЦІЯ  ДЛЯ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ВІРУСУ ГЕРПЕСУ КОРОПОВИХ В УКРАЇНІ Ю. П. Рудь, М. І. Майстренко, Л. П. Бучацький

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 11, № 1, 2018
https://doi.org/10.15407/biotech11.01.058

АбстрактМетою роботи було дослідити  хворих риб видів лабео двокольорового (Labeo bicolor) та сома мішкозябрового (Heteropneustes fossilis) тестуванням декількох діагностикумів для виявлення вірусу герпесу та  визначення етіології спалахів інфекції серед акваріумних риб у Київському зоопарку влітку 2017 року. Під час досліджень захворювань акваріумних риб у Київському зоопарку знайдено високопатогенний вірус Cyprinid herpesvirus 3 − CyHV-3 у лабео двокольорового та мішкозябрового сомика. Аналіз інфікованих риб виявив низку уражень, передусім у внутрішніх органах і тканинах. Зябра хворих риб характеризувалися гіперемією та некрозом. У обох видів риб спостерігали порушення структури печінки та зміну її кольору, набряки нирок і крововиливи жовчного міхура. Вірус не репродукувався у перевивних клітинних лініях риб RTG-2, FHM та EPC, про що свідчила відсутність будь-яких морфологічних змін у досліджуваних культурах клітин. В організмі інфікованих риб не було виявлено збудників паразитарних або бактеріальних інфекцій.
Результати досліджень показали, що специфічні олігонуклеотидні праймери до гена тимідинкінази CyHV-3 успішно ампліфікували фрагмент ДНК вірусу. Довжина продукту полімеразної ланцюгової реакції, як і очікували, становила 264 пари нуклеотидів. Ампліфіковані специфічні фрагменти були ідентичні ділянці гена тимідинкінази CyHV-3, як показав аналіз послідовності ДНК. Ідентичність нуклеотидних послідовностей становила 97−99%. Використовуючи як контроль праймери, рекомендовані Міжнародним епізоотичним  бюро, було отримано фрагменти розміром 409 і 292, що також свідчило про ідентифікацію CyHV-3. На нашу думку, CyHV-3 потрапив в Україну через нелегальний імпорт акваріумних риб, а також через відсутність належного санітарного контролю під час транскордонних перевезень. Неконтрольоване імпортування акваріумних і культивованих видів риб є серйозною проблемою, оскільки імпортована риба може бути джерелом високопатогенних інфекцій для промислової аквакультури.

Повний текст: PDF


 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua