Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home
Друк PDF

ВИКОРИСТАННЯ СУБСТРАТУ  НИЗИННОГО ТОРФУ ДЛЯ КУЛЬТИВУВАННЯ ШТАМІВ ДРІЖДЖІВ PICHIA ANOMALA IMB Y-5067 ТА RHODOTORULA GRACILIS IMB Y-5075Т. С. Каландирець, В. О. Красінько, Г. С. Андріяш, Н. Є. Бейко,  О. О. Тігунова, С. М. Шульга

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 11, № 1, 2018
https://doi.org/10.15407/biotech11.01.064

Абстракт
Метою роботи було дослідити накопичення дріжджових ліпідів штамами Pichia anomala IMB Y-5067 та Rhodotorula gracilis IMB Y-5075 з використанням торфу як ростового субстрату. Об’єктом досліджень були штами P. anomala IMB Y-5067 і R. gracilis IMB Y-5075 із «Колекції штамів мікроорганізмів та ліній рослин для харчової і сільськогосподарської біотехнології» ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України». Як сировину використовували низинний торф, який попередньо обробляли за допомогою кавітації або вибухового автогідролізу. Було показано накопичення ліпідів за культивування P. anomala IMB Y-5067 та R. gracilis IMB Y-5075 на нехарчовому субстраті – низинному торфі. Досліджено вплив вибухового автогідролізу пульпи та кавітаційного оброблення пульпи на накопичення біомаси і синтез ліпідів штамами P. аnomala IMB Y-5067 та R. gracilis IMB Y-5075. Встановлено, що максимальне накопичення ліпідів штамами P. аnomala IMB Y-5067 (9,7 г/дм3) та R. gracilis IMB Y-5075 (8,9 г/дм3) відбувалося за кавітаційного оброблення пульпи торфу і додаткового внесення солей та дріжджового екстракту в середовище культивування.

Повний текст: PDF


 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua