Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home
Друк PDF

ВПЛИВ ДЕФІЦИТУ ГЛУТАМІНУ НА ЕКСПРЕСІЮ ГЕНІВ DEK, TPD52, BRCA1, ADGRE5, LIF, GNPDA1 ТА COL6A1 У КЛІТИНАХ ГЛІОМИ ЛІНІЇ U87 З НОКАУТНИМ IRE1 А. П. Харькова, Я. А. Гармаш, О. С. Гнатюк, О. Я. Лузина, С. В. Даниловський, А. Ю. Кузнєцова, O. Г. Мінченко

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 10, № 6, 2017
https://doi.org/10.15407/biotech10.06.018

Абстракт
Метою роботи було вивчити вплив дефіциту глутаміну на експресію декількох генів, що кодують ключові фактори регуляції проліферації, у клітинах гліоми лінії U87 за умов пригнічення inositol equiring enzyme-1 IRE1. Показано, що відсутність глутаміну знижувала експресію генів DEK, BRCA1, LIF та COL6A1 у контрольних (трансфікованих пустим вектором) клітинах гліоми, збільшувала експресію ADGRE5, але істотно не змінювала експресію TPD52 та GNPDA1. Пригнічення функції сигнального ензиму IRE1 у клітинах гліоми лінії U87 змінювало ефект дефіциту глутаміну на експресію генів TPD52, BRCA1, LIF, DEK, ADGRE5 та COL6A1: індукувало ефект дефіциту глутаміну на TPD52 та GNPDA1, зменшувало — на COL6A1 і посилювало — на ADGRE5, DEK та BRCA1. Таким чином, дефіцит глутаміну змінював  рівень експресії більшості досліджених генів у клітинах гліоми лінії U87 залежно від функціональної активності сигнального ензиму IRE1, який відповідає за контроль проліферації клітин та росту гліом.

Повний текст: PDF

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.uaНещодавно додано