Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home
Друк PDF

БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ ВОДНИХ РОЗЧИНІВ БУРШТИНУ Н. Я. Левчик, А. В. Любінська, Н. В. Скрипченко, А. І. Дзюба, Н. М. Качалова, О. Л. Миронов

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 10, № 6, 2017
https://doi.org/10.15407/biotech10.06.053

Абстракт
Метою дослідження було виявити біологічну активність різних зразків бурштину з Придністровської провінції й охарактеризува ти їх вплив на фізіологічні процеси вищих рослин. Вивчали алелопатичну і цитостатичну дію бурштину методами біотестування за умов відкритого ґрунту та в культурі in vitro. Тест-об’єктом слугували проростки огірка Cucumis sativus L. Показано, що активність і характер дії зразків залежать від області походження бурштину, ступеня подрібнення й концентрації розчину. Згідно з результатами дрібні фракції бурштину виявляють біостимулювальну дію на рослини. Таким чином, бурштин може ефективно застосовуватися для культивування сільськогосподарських рослин за умов in vivo та in vitro. З метою стимулювання збільшення маси стебла рослин доцільно використовувати бурштин B1, для збільшення маси коренів — бурштин В4, а бурштин B2 — для стимулювання росту стебла у довжину.

Повний текст: PDF

 

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.uaНещодавно додано