Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

ТЕХНОЛОГІЯ ВІДТВОРЕННЯ СТЕРЛЯДІ З ВИКОРИСТАННЯМ КРІОКОНСЕРВОВАНОЇ СПЕРМИ Л. П. Драган, А. І. Мрук, В. М. Голіан, Л. П. Бучацький

Друк PDF

ТЕХНОЛОГІЯ ВІДТВОРЕННЯ СТЕРЛЯДІ З ВИКОРИСТАННЯМ КРІОКОНСЕРВОВАНОЇ СПЕРМИ
Л. П. Драган, А. І. Мрук, В. М. Голіан, Л. П. Бучацький

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 10, № 5, 2017
https://doi.org/10.15407/biotech10.05.030

Метою роботи було відтворення стерляді дунайської і дніпровської популяцій за допомогою кріоконсервованої сперми, замороженої в модифікованому кріозахисному середовищі.
Низькотемпературне консервування репродуктивних клітин самців стерляді проводили відповідно до загальноприйнятих у кріобіології методик.

В результаті проведених робіт встановлено, що застосоване кріозахисне середовище, до складу якого входить метанол, що сприяє кріозахисному ефекту, є технологічно оптимальним для процесу зберігання сперми і відтворення дунайської та дніпровської популяцій стерляді. Під час відтавання заморожених сперматозоїдів риб, які зберегли життєздатність після

кріоконсервування, їхня здатність до запліднення яйцеклітин відновлювалася, незважаючи на те, що рухливість таких сперміїв до деякої міри сповільнювалася. Отримані таким способом личинки від двох популяцій стерляді використовували для відтворення ремонтно-маточних стад за умов рибного господарства.

Проведені дослідження оптимізації стандартної методики кріоконсервації сперми стерляді можуть бути рекомендовані для застосування на комерційних підприємствах з метою товарного вирощування осетрових риб.

Повний текст: PDF 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua