Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ СУБСТРАТІВ ДЛЯ НАКОПИЧЕННЯ БІОБУТАНОЛУ ЗА КУЛЬТИВУВАННЯ ШТАМІВ Clostridium acetobutylicum О. О. Тігунова, Г. С. Андріяш, Н. Е. Бейко, І. В. Мельник, С. М. Шульга

Друк PDF

ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ СУБСТРАТІВ ДЛЯ НАКОПИЧЕННЯ БІОБУТАНОЛУ ЗА КУЛЬТИВУВАННЯ ШТАМІВ Clostridium acetobutylicum
О. О. Тігунова, Г. С. Андріяш, Н. Е. Бейко, І. В. Мельник, С. М. Шульга

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 10, № 5, 2017
https://doi.org/10.15407/biotech10.05.036

Абстракт
Метою роботи було дослідити накопичення біобутанолу штамами Clostridium acetobutylicum з використанням альтернативних субстратів (соку топінамбуру, технічного гліцеролу, гліцеролу сирцю, подрібненої зеленої біомаси сої, ріпаку, дротоподібного проса, пшениці). Для підвищення накопичення бутанолу в процесі культивування проводили іммобілізацію клітин С. acetobutylicum на носіях (смужках бельтингу, феритових кільцях та кільцях Рашига) статичним способом — методом адсорбційної іммобілізації. Клітини осаджували за допомогою центрифугування, супернатант переганяли та визначали продукти бродіння. Наявність розчинників у культуральній рідині визначали за допомогою газової хроматографії. Максимальне накопичення бутанолу (2 г/дм3) спостерігали за концентрації у середовищі гліцеролу-сирцю 16 г/дм3, а повне інгібування розвитку культури — за 25 г/дм3. Накопичення бутанолу штамом C. Acetobutylicum ІМВ В-7407 за культивування від’ємно-доливним методом залежало від кількості вилучень та доливань середовища. Іммобілізація культури з використанням кілець Рашига дала змогу підвищити біоконверсію до бутанолу в 2 рази. Таким чином, було показано можливість використання нетрадиційних субстратів для отримання біобутанолу. Найбільшого накопичення було досягнено за використання гліцеролу (11 г/дм3) як водорозчинного субстрату та лігноцелюлозного — дротоподібного проса(2,6 г/дм3). Іммобілізація клітин культури С. acetobutylicum на носіях підвищувала накопичення бутанолу. Використання кілець Рашига як носіїв для іммобілізації дало змогу підвищити накопичення бутанолу в 2 рази.

Повний текст: PDF 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua