Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

ОСОБЛИВОСТІ ГІДРАТАЦІЇ КОМПОЗИТНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ВИСОКОДИСПЕРСНОГО КРЕМНЕЗЕМУ ТА ЦУКРОЗИ В РІЗНИХ СЕРЕДОВИЩАХ Туров В.В., Крупська Т.В., Головань А.П., Картель М.Т.

Друк PDF

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 10, № 5, 2017
https://doi.org/10.15407/biotech10.05.051

ОСОБЛИВОСТІ ГІДРАТАЦІЇ КОМПОЗИТНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ВИСОКОДИСПЕРСНОГО КРЕМНЕЗЕМУ ТА ЦУКРОЗИ В РІЗНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Туров В.В., Крупська Т.В., Головань А.П., Картель М.Т.

Абстракт
Методом низькотемпературної 1Н ЯМР спектроскопії вивчено стан води в гідратованому порошку цукрози, її розплаві та композитних системах, які містять 3 частини кремнезему (А-300 чи АМ1) і 1 частину цукрози в повітряному середовищі, середовищі слабополярного органічного розчинника – дейтерохлороформа та середовищі CDCl3 з добавками сильних кислот. Показано, що при сумісній механоактивації сахарози з нанокремнеземом відбувається її аморфізація. При цьому адсорбція води в такому композиті не супроводжується процесом розчинення іммобілізованої на поверхні SiO2 цукрози в міжфазній воді. Виявлено ефект підвищення розчинності сахарози при перенесенні композиту в середовище, яке не розчиняє воду і цукрозу, органічного розчинника – дейтерохлороформа. Висловлено припущення, що даний ефект обумовлений збільшенням площі контакту кластерів адсорбованої води з поверхнею сахарози. Максимальна концентрація сахарози, яка розчиняється в міжфазній воді, складає близько 30 мас.%. При збереженні співвідношення концентрацій компонентів та кількості адсорбованої води, заміна гідрофільного кремнезему (А-300) на гідрофобний (АМ1) знижує вільну енергію зв’язування води в композитній системі. Одержані закономірності можуть бути використані при конструюванні нового покоління ентеросорбентів.

Повний  текст: PDF

 


 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.uaНещодавно додано