Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

БІОМАРКЕРИ ІНФЕКЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ У МОЛОЧНІЙ ЗАЛОЗІ КОРІВ В. Р. Мазуренко, О. О. Манчуляк

Друк PDF

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 10, № 4, 2017
https://doi.org/10.15407/biotech10.04.0593 :

Абстракт
БІОМАРКЕРИ ІНФЕКЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ У МОЛОЧНІЙ ЗАЛОЗІ КОРІВ В. Р. Мазуренко, О. О. Манчуляк

Метою дослідження було створення алгоритму контролю субклінічних форм маститу корів на підставі визначення активності лактатдегідрогенази і кількості соматичних клітин в молоці. Зразки молока відбирали від умовно-позитивних корів за результатами каліфорнійського тесту, визначали активність лактатдегідрогенази і порівнювали зі вмістом соматичних клітин у молоці.

За результатами аналізів 2 з 20 зразків молока мали низькі значення активності лактатдегідрогенази, підвищену кількість соматичних клітин (більше 250 000 в 1 мл) і негативні результати бактеріологічного дослідження, що може свідчити про відсутність внутрішньовим’яної інфекції і фізіологічне збільшення кількості соматичних клітин у секреті. За підвищеної активності лактатдегідрогенази і рівня соматичних клітин не вище 250 000 в 1 мл виділялися бактерії Streptococcus agalactiae або Staphylococcus aureus, що свідчить про моноінфекції. За рівня соматичних клітин від 250 000 до 500 000 в 1 мл (4 з 20 зразків молока) виділялися бактерії Streptococcus agalactiae і Staphylococcus aureus, які свідчать про мікс-інфекції.

Таким чином, визначення активності лактатд егідрогенази дозволяє більш точно визначити наявність запальних процесів у вимені, оскільки кількість соматичних клітин може підвищуватись і в разі фізіологічних змін (наприклад, стресу і т. д.). Отримані результати можуть бути застосовані для визначення субклінічних форм маститу в інфікованому стаді. Рекомендації, розроблені на підставі цього дослідження, були реалізовані на практиці у господарстві Чернігівської області.

Повний текст: PDF

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua