Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2015 №3 МУКОАДГЕЗИВНИЙ ГЕЛЬ З ІММОБІЛІЗОВАНИМ ЛІЗОЦИМОМ: ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ Декіна С. С., Романовська І. І., Леоненко І. І., Єгорова А. В.
Друк PDF

ISSN 2410-776X (електронна версія),
ISSN 2410-7751 (друкована версія)

Biotechnologia Acta
т. 8, No 3, 2015

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 8, № 3, 2015;  
DOI: 10.15407/biotech8.03.104
С. 104-109, бібліогр. 18, англ.
УДК: 577.15 (088.8)

МУКОАДГЕЗИВНИЙ ГЕЛЬ З ІММОБІЛІЗОВАНИМ ЛІЗОЦИМОМ: ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ

Декіна С. С., Романовська І. І., Леоненко І. І., Єгорова А. В.

Фізико-хімічний інститут ім. О. В. Богатського НАН України, Одеса

Метою роботи було дослідження нековалентно іммобілізованого лізоциму, а також фізико-хімічних і біохімічних властивостей одержаного мукоадгезивного гелю. Активність лізоциму визначали бактеріолітичним методом (субстратом слугував ацетоновий порошок клітин Micrococcus lysodeikticus). Іммобілізацію лізоциму проводили методом включення в гель. Взаємодію ензиму з носієм досліджували методами віскозиметрії, спектрофотометрії та спектрофлуориметрії. Отримано мукоадгезивний гель з іммобілізованим лізоцимом із протизапальною й антимікробною активністю. Унаслідок іммобілізації утворився протеїн-полімерний комплекс з вихідною ензиматичною активністю. Продукт характеризується високими мукоадгезивними властивостями, кількісним збереженням протеїну і бактеріолітичною активністю, пролонгованим вивільненням ензиму, поліпшеними біохімічними характеристиками (розширеним pH-профілем активності, стабільністю в кислому середовищі й під час зберігання впродовж 2 років) і є перспективним для подальших досліджень. Запропонований метод іммобілізації лізоциму в гель натрієвої солі карбоксиметилцелюлози дає змогу одержувати стабільний високоефективний продукт з високими адгезивними властивостями для закріплення на слизових оболонках, що є перспективним для використання у біомедицині.

Ключові слова: лізоцим, іммобілізація, мукоадгезивний гель.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2015 №3 МУКОАДГЕЗИВНИЙ ГЕЛЬ З ІММОБІЛІЗОВАНИМ ЛІЗОЦИМОМ: ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ Декіна С. С., Романовська І. І., Леоненко І. І., Єгорова А. В.

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua