Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2014 № 2 ОДЕРЖАННЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ПОХІДНИХ РЕКОМБІНАНТНОГО АНАЛОГА СЕКРЕТОРНОЇ ФОРМИ HB-EGF ЛЮДИНИ Н. В. Короткевич, А. Ю. Лабинцев, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко
Друк PDF

ISSN 2410-7751 (Друкована версія)
ISSN 2410-776X (Електронна версія)

Ж-л "Biotechnologia Acta"
Т. 7, № 2, 2014

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 7, № 2, 2014
doi: 10.15407/biotech7.02.046
С. 46-53, Бібліогр. 11, укр.
УДК:  577(112+25+354.9)+57(085.2+086.2)

ОДЕРЖАННЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ПОХІДНИХ РЕКОМБІНАНТНОГО АНАЛОГА СЕКРЕТОРНОЇ ФОРМИ HB-EGF ЛЮДИНИ

Н. В. Короткевич, А. Ю. Лабинцев, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко

Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, Київ

Гепаринзв’язувальний фактор росту, подібний до епідермального ростового фактора – HB-EGF (Heparin-Binding Epidermal growth factor-like Growth Factor), належить до родини епідермальних ростових факторів і синтезується у вигляді мембранно-заякореного попередника pro-HB-EGF. Зв’язування секреторної форми фактора sHB-EGF (soluble HB-EGF) з рецепторами EGFR і HER-4 приводить до утворення відповідних лігандрецепторних комплексів та активації сигнальних шляхів, які відіграють важливу роль у регулюванні проліферації, диференціації та міграції клітин.

Метою роботи було одержання рекомбінантних флуоресцентних похідних на основі повнорозмірної форми sHB-EGF людини (mCherry-sHB-EGF) та вкороченої форми sHB-EGFΔ84-106 (mCherry-sHB-EGFΔ84-106), яка б не містила гепаринзв’язувальної ділянки.

Показано здатність обох флуоресцентних похідних специфічно зв’язуватись із EGFR-рецептором клітин та рецепторопосередковано інтерналізуватися всередину клітини, а також посилювати проліферацію клітин миші лінії 3Т3. При цьому відсутність гепаринзв’язувальної ділянки в структурі mCherry-sHB-EGFΔ84-106 суттєво не впливала на його здатність зв’язуватись із рецептором, проте знижувала його мітогенну активність майже у два рази. Одержані флуоресцентні похідні sHB-EGF можуть бути зручним інструментом для дослідження молекулярних механізмів реалізації біологічної активності sHB-EGF та ролі гепаринзв’язувальної активності у процесах взаємодії sHB-EGF з рецептором і подальшого внутрішньоклітинного транспортування лігандрецепторного комплексу.

Ключові слова: гепаринзв’язувальний EGF-подібний фактор росту (HB-EGF), рецептор епідермального фактора росту.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2014 № 2 ОДЕРЖАННЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ПОХІДНИХ РЕКОМБІНАНТНОГО АНАЛОГА СЕКРЕТОРНОЇ ФОРМИ HB-EGF ЛЮДИНИ Н. В. Короткевич, А. Ю. Лабинцев, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua