Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2014 № 1 ФІТОЛЕКТИНИ ТА ДІАЗОТРОФИ — ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІ КОМПОНЕНТИ КОМПЛЕКСНИХ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОЗИЦІЙ Кириченко О. В.
Друк PDF

ISSN 2410-7751 (Друкована версія)
ISSN 2410-776X (Електронна версія)

Biotechnologia Acta
Т. 7, № 1, 2014


Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 7, № 1, 2014
doi: 10.15407/biotech7.01.040
С. 40-53, Бібліогр. 104, укр.
УДК: 581.192: 631.461.5

ФІТОЛЕКТИНИ ТА ДІАЗОТРОФИ — ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІ КОМПОНЕНТИ КОМПЛЕКСНИХ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОЗИЦІЙ

Кириченко О. В.

Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Київ

На основі даних літератури і результатів власних досліджень проаналізовано роль фітолектинів та діазотрофних мікроорганізмів як поліфункціональних компонентів під час створення нових лектинбактеріальних композицій з метою практичного використання в агробіотехнології. Фітолектинам притаманна різноманітна біологічна активність (біоефекторна, адаптогенна, рістрегуляторна, фунгіцидна, комунікативна) щодо компонентів системи «рослина–ґрунт–мікроорганізми», яка виявляється на різних рівнях організації (молекулярному, клітинному, організменому й системному) та функціонування агрофітоценозів. Ризобактерії справляють комплексну позитивну дію на рослини і ґрунт. Визначальними серед цих ефектів є здатність до фіксації молекулярного азоту атмосфери, синтез речовин гормональної й антибіотичної природи, мобілізація важкорозчинних сполук фосфору та розкладання шкідливих хімічних речовин. Показано перспективність нових біологічних композицій комплексної дії на основі специфічних лектинів і діазотрофних мікроорганізмів для підвищення реалізації продуктивного потенціалу симбіозів і асоціацій, адаптаційної пластичності й захисту рослин та поліпшення екології ґрунтів.

Ключові слова: фітолектини, діазотрофи, лектинбактеріальні композиції, агрофітоценози.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2014 № 1 ФІТОЛЕКТИНИ ТА ДІАЗОТРОФИ — ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІ КОМПОНЕНТИ КОМПЛЕКСНИХ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОЗИЦІЙ Кириченко О. В.

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua