Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2013 № 5 МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ У СПОЛУЧНІЙТКАНИНІ ДІТЕЙ З КІСТАМИ КІСТОК О. М. Магомедов, А. Ф. Левицький, Д. В. Головатюк, О. М. Великий, Л. В. Поліщук
Друк PDF

ISSN 2410-776X (електронна версія),
ISSN 2410-7751 (друкована версія)

Biotechnologia Acta
Т. 6, № 5, 2013


Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 6, № 5, 2013
doi: 10.15407/biotech6.05.131
С. 131-136, Бібліогр.15, рос.
УДК: 616.71-007.237-053.2:616-018.2-008.9

МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ У СПОЛУЧНІЙТКАНИНІ ДІТЕЙ З КІСТАМИ КІСТОК

О. М. Магомедов1, А. Ф. Левицький2, Д. В. Головатюк3, О. М. Великий3, Л. В. Поліщук1

1ДУ «Інститут ортопедії і травматології НАМН України», Київ, Україна
2Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, Київ, Україна
3Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ», Київ, Україна

Наведено результати дослідження діагностично значущих показників метаболізму у пацієнтів з кістами кісток на різних стадіях перебігу захворювання. Показано, що підвищення активності колагенази, лужної фосфатази, вмісту протеїнзв’язаного гідроксипроліну, глікозаміногліка нів на тлі зниження рівня кальцію і під вищення рівня неорганічного фосфату в сироватці крові більш виражені у стадії остеолізу порівняно зі стадією відмежування. Зниження вмісту глікозаміногліканів і колагену в кістковій тканині свідчить про інтенсифікацію процесів катаболізму в сполучнотканинному матриксі.

Діагностично важливим показником ступеня порушення метаболізму кісткової тканини є рівень колагену, протеогліканів і активності маркерних ензимів — колагенази і лужної фосфатази. Враховуючи оцінку чутливості, специфічності та діагностичної ефективності одержаних результатів, можна рекомендувати порогові значення досліджених показників метаболізму основних органічних компонентів кісткової тканини, а також мінерального обміну для диференційованої діагностики стадій кісти кісток у дітей, які слугуватимуть підставою для розроблення відповідних діагностичних тестів.

Ключові слова: показники метаболізму, сполучна тканина, кісти кісток.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2013 № 5 МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ У СПОЛУЧНІЙТКАНИНІ ДІТЕЙ З КІСТАМИ КІСТОК О. М. Магомедов, А. Ф. Левицький, Д. В. Головатюк, О. М. Великий, Л. В. Поліщук

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua