Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2013 № 2 НАНОЧАСТИНКИ CРІБЛА ЯК ПІДСИЛЮВАЧІ ДІЇ ПЕНІЦИЛІНУ O. A. Васильченкo, В. В . Сологуб, К. К. Васильченко
Друк PDF

ISSN 2410-7751 (Друкована версія)
ISSN 2410-776X (Електронна версія)

Biotechnologia Acta
Т. 6, № 2, 2013

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 6, № 2, 2013
doi: 10.15407/biotech6.02.034
С. 33-42, бібл. 73,  англ.
УДК: [620.22.532:549.282]:577.182.22(045)

НАНОЧАСТИНКИ CРІБЛА ЯК ПІДСИЛЮВАЧІ ДІЇ ПЕНІЦИЛІНУ

O. A. Васильченкo1, В. В . Сологуб1, К. К. Васильченко2

1Національний авіаційний університет, Інститут екологічної безпеки, Київ
2Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця

На цей час зростає значення досліджень бактерицидних наноматеріалів у зв’язку зі збільшенням кількості штамів бактерій, резистентних до більшості сильнодійних антибіотиків. В огляді подано характеристику наночастинок і способів їх одержання. Розглянуто галузі застосування наночастинок, особливу увагу приділено використанню наночастинок срібла в медицині, зокрема як бактерицидних препаратів. Зазначено, що наночастинки можуть справляти токсичну дію.

Велику увагу приділено застосуванню наночастинок в терапії різних захворювань, наприклад, для спрямованого доставлення ліків, загоєння ран, відновлення кісткової тканини, локального нагрівання пухлин при онкологічних захворюваннях, стимуляції функцій імунної системи, для визначення антитіл, вірусів, бактерій, для фільтрації рідин.

Наведено характеристику пеніцилінів та їхніх продуцентів — Penicillium sр. Розглянуто механізм антимікробної дії пеніциліну. Виявлено, що застосування наночастинок срібла в комбінації з антибіотиками, зокрема з пеніциліном, сприяє посиленню антибактеріальної активності антибіотиків стосовно грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів.

Ключові слова: нанотехнологія, наночастинки срібла, антибіотики, пеніцилін, Penicillium sp.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2013 № 2 НАНОЧАСТИНКИ CРІБЛА ЯК ПІДСИЛЮВАЧІ ДІЇ ПЕНІЦИЛІНУ O. A. Васильченкo, В. В . Сологуб, К. К. Васильченко

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua