Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2012 № 1 ІМУНОСЕНСОРНА ТЕСТ-СИСТЕМА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ АНТИТІЛ ДО ВІРУСУ ЕПШТЕЙНА-БАРР Н. В. Нестерова, С. Л. Рибалко, С. Д. Загородня, Г. В. Баранова, А. В. Головань
Друк PDF

ISSN 1995-5537

Науковий журнал

БІОТЕХНОЛОГІЯ
Т. 5, № 1, 2012

Ж-л "Біотехнологія" Т. 5, № 1, 2012
С. 100-106, Бібліогр. 18, рос.
УДК: 578.001.53:543.45

ІМУНОСЕНСОРНА ТЕСТ-СИСТЕМА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ АНТИТІЛ
ДО ВІРУСУ ЕПШТЕЙНА-БАРР

Н. В. Нестерова, С. Л. Рибалко, С. Д. Загородня, Г. В. Баранова, А. В. Головань

Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, Київ
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, Київ

Сучасний рівень розвитку молекулярної біології у поєднанні з досягненнями фізики і хімії визначили новий напрям у діагностиці захворювань — використання розроблених за допомогою хімічних та оптичних методів імуносенсорних тест-систем. Зокрема, звертають на себе увагу біосенсори на основі ефекту поверхневого плазмонного резонансу, які належать до класу оптичних.

У роботі наведено дані експресного виявлення антитіл до вірусу Епштейна-Барр у сироватках крові хворих з використанням оптоелектронного приладу «Плазмон 6». Розроблено експериментальні серії імунодатчиків для експресної діагностики і відпрацьовано базові показники їхньої діагностичної якості. Створено негативну та позитивну панелі сироваток, які використовували для визначення діагностичної специфічності й чутливості розробленої імуносенсорної тест-системи. Діагностична специфічність розробленої тест-системи становила 100%, діагностична чутливість — 95%, відтворюваність результатів — 99%. Досліджено умови і можливий термін зберігання імунодатчиків. Визначено термін їх зберігання, який становить 6 місяців, що свідчить про стабільність розроблених імуносенсорів. Проведені лабораторно-експериментальні дослідження зразків імуносенсорної тест-системи показали, що вона є достатньо ефективною і специфічною для виявлення антитіл до вірусу Епштейна-Барр і може використовуватися для діагностики захворювань, спричинених цим вірусом.

Ключові слова: вірус Епштейна-Барр, поверхневий плазмонний резонанс, імуносенсорна тест-система.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2012 № 1 ІМУНОСЕНСОРНА ТЕСТ-СИСТЕМА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ АНТИТІЛ ДО ВІРУСУ ЕПШТЕЙНА-БАРР Н. В. Нестерова, С. Л. Рибалко, С. Д. Загородня, Г. В. Баранова, А. В. Головань

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua