Оберіть свою мову

ISSN 2410-7751 (Друкована версія)
ISSN 2410-776X (Електронна версія)

 

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 13, № 4, 2020
С. 60-70, бібліогр. 25, англ.
УДК:  541.49:546.791.6 +546.73
https://doi.org/10.15407/biotech13.04.060

БІОДЕГРАДАЦІЯ ТА АНТИМІКРОБНА АКТИВНІСТЬ ГУАНІДИНВМІСНОГО ПОЛІЕТИЛЕНОКСИДНОГО ГІДРОГЕЛЮ

 Г. О. Іутинська1, М. Я.Вортман2, Д. Р.Абдуліна1, Ж. П.Коптєва1, Г. Є. Коптєва1, А. В.Руденко3, В. В.Третяк3, В. М. Лемешко2, В. В. Шевченко2

1Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, Київ
2Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України
3Інститут урології НАМН, Київ

Метою роботи було визначити біорозкладання  гуанідинвмісного поліетиленоксидного гідрогелю під дією бактерій та вивчити його антимікробні властивості. Антимікробну активність гуанідинвмісного олігомеру та новосинтезованих на його основі  поліетиленоксидних гідрогелів вивчали диско-дифузійним методом. Ензиматичну активність бактерій визначали спектрофотометрично. Стійкість гуанідинвмісного поліетиленоксидного гідрогелю до мікробної деструкції перевіряли в рідкому середовищі Таусона з тест-культурами бактерій з додаванням м?ясо-пептонного бульйону за температури 28±2 °С. Зміни хімічного складу досліджених матеріалів вивчали методом інфрачервоної спектроскопії. Гуанідинвмісний поліетиленоксидний гід-рогель було отримано шляхом взаємодії олі-гооксіетиленгліколю MМ 6000 з толуїленді-зоцианатом і гуанідинвмісним олігомером, який відіграє роль зшиваючого, іонвмісного та протимікробного агента. Синтезований гідрогель виявляв антимікробну активність щодо грампозитивних та грамнегативних бактерій. Внесення в середовище Таусона дослі-джуваних матеріалів як додаткових джерел вуглецю та енергії призводило до знижен-ня каталазної та ліпазної активності вугле-водньоокиснювальних бактерій. За впливу досліджуваних бактерій відбувалась деструкція гідрогелів до 88,4% від початкового значення.

Ключові слова: гуанідинвмісний поліетиленоксидний гідрогель, антибактеріальні властивості, грампозитивні та грамнегативні бактерії,  каталазна та ліпазна активність, біодеградація , ІЧ-спектри.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2020