Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2020 № 5 МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ІМУННИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ Н. І. Аралова, О. М. Ключко, В. И. Машкин, І. В. Машкина, Т. А. Семчик
Друк PDF

ISSN 2410-7751 (Друкована версія)
ISSN 2410-776X (Електронна версія)

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 13, № 5, 2020
С. 5-18, бібліогр. 118, англ.
УДК: 519.8.612.007
https://doi.org/10.15407/biotech13.05.005

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ІМУННИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ

Н. І. Аралова1, О. М. Ключко2, В. И. Машкин1, І. В. Машкина1, Т. А. Семчик1

1Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, Київ
2Національний авіаційний університет, Київ, Україна

Метою роботи було розробити математичну модель для дослідження гіпоксичних станів за імітації інфекційного ураження організму. Модель засновано на методах математичного моделювання і теорії оптимального управління рухомими об’єктами. Для імітації процесу ураження організму було застосовано математичну модель імунного відгуку, розроблену Г. І. Марчуком і учнями його наукової школи, адаптовану до сучасних умов. Ця модель базується на теорії відбору клонів Барнета про визначальну роль антигену. Наведено результати моделювання з використанням такої моделі. Залежність перебігу інфекції від об’ємної швидкості системного кровотоку аналізується на комплексній математичній моделі імунного відгуку, системи дихання і кровообігу. Показано, що імунна система дуже чутлива до змін кровотоку в капілярах. Таким чином, потоки крові в органах можна використовувати як параметри моделі, за допомогою якої реалізується взаємодія системи дихання, імунного відгуку і кровообігу.

Ключові слова: математична модель імунного відгуку, функціональна система дихання, імітація перебігу інфекційного захворювання, інтегрована математична модель, взаємодія функціональних систем організму.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2020

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2020 № 5 МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ІМУННИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ Н. І. Аралова, О. М. Ключко, В. И. Машкин, І. В. Машкина, Т. А. Семчик

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua