Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2020 № 2 ТРАНСЛЯЦІЙНА МЕДИЦИНА, БІОМЕДИЦИНА ТА МЕДИЧНА БІОТЕХНОЛОГІЯ: ПЕРЕХІД ДО ПЕРСОНАЛІЗОВАНОЇ МЕДИЦИНИ Перегиня О. В. Луценко Т. М.
Друк PDF

ISSN 2410-7751 (Друкований варіант)
ISSN 2410-776X (Електронна версія)

Ж-л Biotechnologia Acta Т. 13, № 2, 2020
С. 5-11, бібліогр. 19, англ.
УДК: 573.6 + 616-092
https://doi.org/10.15407/biotech13.02.005

ТРАНСЛЯЦІЙНА МЕДИЦИНА, БІОМЕДИЦИНА ТА МЕДИЧНА БІОТЕХНОЛОГІЯ: ПЕРЕХІД ДО ПЕРСОНАЛІЗОВАНОЇ МЕДИЦИНИ

Перегиня О. В. Луценко Т. М.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Метою роботи був аналіз та узагальнення інформації стосовно трансляційної медицини та її реалізації у лікуванні та науково-практичній діяльності для забезпечення ефективнішої терапії пацієнтів.

Розглянуто та проаналізовано літературу, що стосується розвитку трансляційної медицини, застосування її в клінічній практиці та методів реалізації в науковій сфері. Узагальнено інформацію щодо персоналізованої медицини.

Трансляційна медицина сприяє практичному застосуванню наукових досягнень для розроблення та впровадження нових способів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації. Важливою характеристикою трансляційної медицини є її двостороння концепція, яка полягає у співпраці лабораторних та клінічних установ з метою регулярного обміну  інформаційними даними. Впровадження персоналізованої медицини дає змогу на основі індивідуальних характеристик пацієнта знаходити ефективний підхід до лікування.

Трансляційна медицина є перспективним напрямом у лікуванні, впровадження якого у клінічну практику уможливить створення та вдосконалення ефективних методів терапії різних захворювань. Широке застосування персоніфікованої медицини дасть можливість збільшити відсоток позитивних результатів лікування завдяки індивідуальному підходу до кожного пацієнта. Для активного розвитку та поширення цього виду терапії існує потреба створення більшої кількості інститутів трансляційної медицини, проведення наукових конференцій та впровадження у навчальні програми університетів дисциплін з вивчення основ трансляційної медицини.

Ключові слова: трансляційні дослідження, трансляційна медицина, нкологічні захворювання, персоналізована медицина.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2020
 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2020 № 2 ТРАНСЛЯЦІЙНА МЕДИЦИНА, БІОМЕДИЦИНА ТА МЕДИЧНА БІОТЕХНОЛОГІЯ: ПЕРЕХІД ДО ПЕРСОНАЛІЗОВАНОЇ МЕДИЦИНИ Перегиня О. В. Луценко Т. М.

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.ua